Samsung’s Galaxy Watch 7, ölüm riskini tahmin edebilecek

Samsung’un çok yakın zamanda duyurması beklenen akıllı saati Samsung Galaxy Watch 7, kullanıcılarını bazı hastalık ve ölüm riskleri konusunda uyarabilen yeni bir sağlık özelliğiyle gelecek. Android Authority’nin Samsung Health uygulamasının güncellenmiş versiyonuyla entegre olarak çalışacak Watch 7, kalp krizi ve benzeri sağlık problemlerine karşı kullanıcılarını uyaracak.

Samsung Galaxy Watch 7 ile yeni bir dönem başlıyor

Samsung Health uygulamasındaki AGEs Endeksi adı verilen yeni özellikle, kullanıcıların AGEs seviyelerini takip etmelerine ve potansiyel sağlık risklerini belirlemelerine olanak tanıyacak. Bu özellikle, kullanıcıların yaşam tarzlarında ve sağlık alışkanlıklarında değişiklikler yaparak sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olunması planlanıyor.

Yeni yayınlanan Samsung Health güncellemesiyle, AGEs aracına ek olarak, Galaxy Watch’lar arasında ‘aile sağlığı verileri paylaşımı’ adı verilen yeni özelliklere dair kod satırları keşfedildi. Bu özellik, aile üyelerinin birbirlerine dair sağlık verilerini izlemek ve paylaşmak amacıyla ortak bir veritabanı oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu sayede ani ölüm risklerine dair öngörüerde bulunulabilecek.

Galaxy Watch 7’nin AGEs Endeksi ve aile sağlığı paylaşımının yanı sıra, kandaki glikoz oranını ölçebilmek gibi oldukça devrimsel yeniliklerle gelecek. Ek olarak, kullanıcının kalp sağlığı tespit edilerek kalp krizi riskini de tespit edebilecek.

Samsung Galaxy Watch 7, 10 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak olan Galaxy Unpacked etkinliğinde detaylarıyla duyurulacak. Peki sizler Galaxy Watch 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir